Jdi na obsah Jdi na menu
 


EKOLOGIE V MŠ

Sběrové aktivity

Naše mateřská škola se zapojila :

  • do celoročního sběru papíru a kusového hliníku 

          "Soutěž s panem Popelou"

  • do programu Recyklohraní 

         sbíráme použité baterie (box je k dispozici u hlavního vchodu)

  • do sběru plastových víček pro děti,které naši pomoc uvítají 

Děkujeme,že se k naším aktivitám připojíte.

popela_razitko_final_barevne_pantone294c.jpg         logo--recyklohrani_385x395.jpg     pet-vicka-pomahaji.jpg

 

 

"Poznáváme a chráníme přírodu"

Charakteristika :

Projekt je zaměřený na ekologii a ochranu přírody,životního prostředí.Naše mateřská škola je sídlištního charakteru a v důsledku tohoto mohou mít některé děti nedostatečný kontakt s přírodou.V rámci projektu chceme všem dětem nabídnout dostatečné množství činností,které povedou k získávání kladného vztahu k přírodě,vést je k její ochraně a poznávání.Do činností zapojíme i rodiče.Důraz budeme klást na prožitkové učení.

 

Zaměříme se na:

  • Pozorování živé a neživé přírody
  • Drobné pěstitelské práce
  • Péči o rostliny a drobné živočichy
  • Drobné práce při údržbě zahrady
  • Vedení dětí k ochraně přírody a životního prostředí
  • Třídění odpadu
  • Péči o ptáky a zvířata v zimním období

Projekt je rozpracován na delší časové období.

img_1769.jpg

Součástí projektu bylo zasazení stromu na zahradě mateřské školy.Stromek se jmenuje "Mirabelka" . Budeme pozorovat změny v přírodě v jednotlivých ročních obdobích(opadávání listí,květy na jaře,snad i plody v létě..)

img_1767.jpg