Slavnostní vyhlášení v Praze- Zelená cesta je naše!

Zelená cesta je naše!

Ve čtvrtek 22.6. jsme si slavnostně převzali v Praze na Staroměstské radnici nejvyšší ocenění v projektu Ekoškola. Díky skvělému Ekotýmu a devíti Ekoškolíků, kteří se aktivně podíleli na všech činnostech, jsme získali toto ocenění jako jediná MŠ v Ostrava-město. Jsme moc rádi, že v dnešní přemodernizované době myslíme na ekologii a snažíme se v naší mateřské škole vést nejen děti, ale také dospěláky, aby si svou Zemi chránili, jak jen to jde.

U nás třídíme odpady, šetříme vodou, elektřinou a na vše dohlíží malí Ekoškolíci. Pěstujeme bylinky, které dále zužitkujeme v kuchyni a v nápojích, na zahradě máme také dva kompostery, které jsou také plně využívány.

Organizujeme sběrové akce, spolupracujeme s Odpaďáčkem a ze získaných financí hradíme dětem zábavné osvětové ekologické aktivity. Odpaďáček nás také učí, jak efektivně zužitkovat odpady. Maminky proto mají každoročně k svátku krásnou voňavou svíčku vyrobenou z přepáleného oleje. Ve výtvarných činnostech využíváme odpadní materiály, jako jsou ruličky z toaletního papíru, nebo už pokreslené či popsané papíry.

Prostředí v mateřské škole, ale také v jejím okolí si chráníme a uklízíme...

JSME PROSTĚ ZELENÁ EKOŠKOLA!