Beseda s panem Holbou a vodícím pejskem Amy

publikováno středa 19.05.2021
autor Havlová Daniela

Pan Holba a jeho vodící pejsek Amy

nás v úterý navštívili ve školce.

Pan Holba má kombinované onemocnění zraku a sluchu a pejsek je jeho nedílnou součástí života. Pomáhá mu v běžných denních aktivitách, které by zdravý člověk zvládl sám. Přišli k nám, aby dali dětem nahlédnout do života lidí s handicapem a ukázali, co všechno vodící pes dokáže. Mohli jsme si tak vyzkoušet, jak oslovit nevidomého, zareagovat a pomoci mu třeba na ulici... Pan Holba nás také seznámil s alternativní komunikací - Taktilní řečí, která je dotyková varianta znakové řeči pro neslyšící. 

Pan Holba pracuje už 20 let jako propagační pracovník v Charitě Sv. Alexandra v Ostravě Kunčičkách. Jsme moc rádi, že si našel čas a společně s Amy přišel za námi.

Těšíme se na další setkání. 

Všechny fotografie ze setkání najdete ve fotogalerii- Společné aktivity.