Cesta k obhajobě bronzu

publikováno pondělí 06.11.2023
autor Havlová Daniela

Cesta k obhajobě BRONZU

Úspěšná cesta k obhájení titulu Skutečně zdravá škola byla pro všechny velmi náročná. Během celého školního roku pracují paní učitelky kromě své obvyklé práce také na speciálních tématech, která souvisí se SZŠ. Musíme splnit například tyto okruhy aktivit

  • spolupráce s rodiči
  • zdravé vaření s dětmi
  • zahradní práce a péče o záhony
  • pěstování bylinek, zeleniny apod
  • správné třízení odpadu
  • zamezení plýtvání jídlem
  • vzdělávání vedoucí ke zdravému stravování

Samozřejmě máme také ustanovenu AKČNÍ skupinu, která na vše dohlíží, vymýšlí další aktivity, kontroluje dodržování jednotlivých bodů programu. Během léta jsme také vedli několik videohovorů s pražskou koordinátorkou tohoto projektu. Řešili jsme složení jednotlivých jídelníčků (správné nastavení spotřebního koše, čerstvost potravin, sezónnost jednotlivých složek a také dodavatele potravin, kteří musí být z nejbližšího okolí, ale splňovat přísné normy. V naší kuchyni musíme rovněž používat speciální aplikaci-která nám schvaluje jednotlivé složky potravy. Např. určitý druh šunky-správnost poměru masa, soli.)

Kromě toho vedeme, jak školní, tak celorepublikový blog, na kterém se můžeme pochlubit svými aktivitami a plněním programu. Po společném úsilí paní vedoucí kuchyně, vedoucí kuchařky, paní ředitelky a p. učitelek a dětí se nám povedlo v září ÚSPĚŠNĚ obhájit bronzový stupeň, který nám náleží na dobu 3 let.

pros
05

Vystoupení My(tu)šáků v KD Akord v klubu seniorů

pros
06

Čertí den ve školce

pros
11

Tělocvična v ZŠ třída Pejsek

pros
13

Vystoupení My(tu)šáků na Náměstí Ostrava Jih